W piątek, 24 lipca, Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o nadpalonych zwłokach mężczyzny na terenie ogródków działkowych w Żarach.

Zabójstwo na działkach w Żarach
fot. Policja.pl

Zabójstwo na działkach w Żarach

Jak poinformowała żarska prokuratura, zmarły Ryszard Ż. pił na ogródkach działkowych alkohol wspólnie ze znajomym Pawłem S. Policjanci, którzy na miejscu podjęli czynności ustalili, że między panami wywiązała się awantura, podczas której Paweł S. uderzył towarzysza betonową płytką w głowę, oraz wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy. Na koniec oblał ciało Ryszarda Ż. łatwopalną substancją i podpalił.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Zobacz również: Bestialskie podpalenie człowieka w Gorzowie. 64-latek jest w stanie śpiączki

Paweł S. został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania złożył krótkie wyjaśnienia w których nie przyznał się do morderstwa.

Prokuratura przeprowadziła z podejrzanym wizję lokalną na miejscu zdarzenia oraz sekcję zwłok zmarłego Ryszarda Ż. Wczoraj, 26 lipca, do Sądu Rejonowego w Żarach skierowano wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego w postaci tymczasowego aresztu.

Zobacz również: Kierowca staranował dystrybutor na stacji paliw w centrum miasta, drugi 25-tonową ciężarówką wjechał w przydrożne drzewo

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Pawłowi S., za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, grozi teraz odsiadka nie krótsza niż 12 lat, 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl