Szybkie zatrzymanie 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem to efekt skutecznej pracy operacyjnej policjantów z Żar. Paweł S. podejrzany o brutalne morderstwo na ogródkach działkowych w Żarach, które wstrząsnęło miastem, został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec 61-latka trzymiesięczny areszt.

Szybkie zatrzymanie 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w Żarach – materiał wideo i fot. Policja.pl

Informacja o znalezieniu zmasakrowanego ciała mężczyzny na terenie ogródków działkowych dotarła do żarskiej komendy w piątek, 24 lipca, w nocy. O makabrycznym znalezisku na działce poinformowała rodzina zamordowanego Ryszarda Ż, która zaniepokojona nieobecnością 67-latka, rozpoczęła poszukiwania.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Wielki festiwal food trucków w Żarach

Obrażenia mężczyzny jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział w tym zdarzeniu innej osoby. W wyniku natychmiastowych czynności podjętych zaraz po zgłoszeniu, policjanci ustalili podejrzanego o dokonanie zbrodni i natychmiast go zatrzymali. Podejrzany 61-letni Paweł S. trafił do policyjnego aresztu.

Według wstępnych ustaleń znał on pokrzywdzonego i wspólnie z nim spożywał alkohol. Między mężczyznami miało dojść do awantury w trakcie, której zatrzymany miał zadać ciosy. W wyniku intensywnych czynności wykonywanych pod nadzorem prokuratora, zabezpieczono  wiele dowodów oraz śladów kryminalistycznych. Na miejscu przeprowadzono również wizję lokalną z udziałem podejrzanego. Został on przesłuchany przez prokuratora.

Podejrzany złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu

– poinformowała kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach

W poniedziałek, 27 lipca, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 61-latkowi może grozić dożywocie.

📎  Wielki festiwal food trucków w Żarach

Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl