Policjant z Iłowej, asp. szt. Andrzej Stróżyk, honorowy dawca krwi od ponad 30 lat, jako pierwszy z tutejszej jednostki przyłączył się do akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Krew jest cennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka. Warto o tym pamiętać również w dobie pandemii, kiedy krwi brakuje w punktach krwiodawstwa.

Honorowy dawca krwi od ponad 30 lat. Policjant z Iłowej dzieli się życiem ratując innych
fot. Policja

Funkcjonariusze żagańskiej jednostki przyłączają się do akcji „Nasza krew- nasza Ojczyzna” objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja wspierana jest również przez Komendanta Głównego Policji. 

Asp. szt. Andrzej Stróżyk, policjant z Iłowej, to honorowy dawca krwi od ponad 30 lat. Przez ten czas oddał w sumie blisko 30 litrów krwi. Przez lata swojego honorowego krwiodawstwa otrzymywał kolejno odznaki brązową i srebrną, a w roku 2016 roku otrzymał złotą odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Policjant z Iłowej jako pierwszy z żagańskiej jednostki przyłączył się też do akcji i oddał krew w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Żaganiu.

Krew jest bezcennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka. Wiedzą o tym doskonale żagańscy policjanci, wobec czego regularnie i chętnie włączają się do organizowanych akcji. O tym jak ważne jest pomaganie innym należy pamiętać szczególnie w dobie trwającej pandemii, kiedy coraz częściej słyszymy, że krwi brakuje w punktach krwiodawstwa. Każda ilość krwi jest ważna.