Nieudana próba samobójcza w Iłowej. Pomocy mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie udzielili policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej. Mundurowi po dotarciu do mężczyzny kontrolowali jego czynności życiowe, przekazując go później pod opiekę medyków.

Nieudana próba samobójcza w Iłowej. Desperat zażył leki i popił je alkoholem
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Nieudana próba samobójcza w Iłowej miała miejsce w środę, 9 grudnia. Dwóch iłowskich policjantów, mł. asp. Adam Florczak i st. post. Jacek Majkowski, zostali skierowani na interwencję dotyczącą mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Obaj policjanci natychmiast udali się do wskazanej miejscowości ale już podczas dojazdu okazało się, że mężczyzna opuścił swoje miejsce zamieszkania. Rozpoczęli sprawdzenie terenu. Wówczas otrzymali kolejną informację od zaniepokojonej rodziny, tym razem, że desperat wrócił do domu.

📎  Sekundy od tragedii. Udaremniona próba samobójcza w Świebodzinie

Próba samobójcza w Iłowej

Pod wskazanym adresem zastali mężczyznę, który oświadczył, że zażył duże ilości leków i popił je alkoholem. Jego stan pogarszał się z minuty na minutę. Wyraźnie słabł, a jego mowa stawała się coraz bardziej bełkotliwa. Nie było czasu na oczekiwanie na przyjazd karetki pogotowia. Florczak i Majowski doskonale wiedzieli, że w tej sytuacji liczy się każda minuta.

Po rozmowie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny radiowozem do szpitala. W międzyczasie załoga szpitalnego oddziału ratunkowego została powiadomiona o transporcie osoby, która wymaga natychmiastowej pomocy. Podczas przejazdu funkcje życiowe mężczyzny były na bieżąco kontrolowane przez transportujących go policjantów. Po dotarciu do szpitala został on niezwłocznie przekazany pod opiekę medyków, którzy udzielili mężczyźnie pomocy.

📎  Remonty dróg w Lubuskiem: 10 miejsc w których czekają utrudnienia dla kierowców