Sierżant Michalina Purwiel, dzielnicowa z Żagania, po raz kolejny zorganizowała szczytną akcję dla potrzebującej rodziny. Tym razem jednak była to świąteczna paczka. Policjantka prywatnie od kilku lat cyklicznie przed świętami obdarowuje jedną rodzinę prezentami. W tym roku wytypowała do przekazania prezentów rodzinę ze swojego rejonu służbowego. Do zbiórki dołączyli się również bliscy i sąsiedzi dzielnicowej.

Dzielnicowa z Żagania
Dzielnicowa z Żagania prywatnie, od kilku lat cyklicznie przed świętami obdarowuje jedną rodzinę prezentami – fot. Policja

Michalina Purwiel to dzielnicowa z Żagania. Wspólnie z rodziną i sąsiadami zorganizowała świąteczną paczkę dla potrzebujących. Policjantka od kilku lat prywatnie w okresie świątecznym organizowała tego typu akcje. Jednak w tym roku jako dzielnicowa postanowiła pomóc rodzinie zamieszkującej w jej rejonie służbowym. Do zbiórki zabawek, słodyczy i sprzętu gospodarstwa domowego dołączyła się rodzina dzielnicowej i sąsiedzi.

Zobacz:   9. Bieg Niepodległości w Żaganiu. Można się już zapisywać

Kiedy Michalina Purwiel pakowała świąteczną paczkę do radiowozu okazało się, że prezentów jest tak dużo, że ledwo zmieściły się do samochodu. Cała rodzina, w tym sześcioro dzieci, z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd policji. Kiedy radiowóz podjechał pod dom potrzebującej rodziny dzieci czekały przy wejściu. Już na wstępie mama całej szóstki opowiedziała dzielnicowej, że jej pociechy od samego rana robiły domowe porządki.

Policjantka przekazała prezenty i sprawiła tym wszystkim domownikom ogromną przyjemność. Rodzina była bardzo wdzięczna i podziękowała za pomoc. Jednak to nie był jeszcze koniec.

Zobacz:   Nowy Komendant Powiatowy Policji w Żarach

Obdarowani przygotowali również niespodziankę dla policjantki. Była to wzruszająca chwila. Dwoje dzieci, które są harcerzami przekazało na ręce dzielnicowej Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Uśmiechy, radość dzieci i światełko betlejemskie było najpiękniejszym prezentem jaki mogła dostać policjantka, zaangażowana w pomaganie mieszkańcom swojego rejonu.