Dzielnicowa z Żagania – sierżant Michalina Purwiel – znalazła darczyńcę, który podarował rower dla potrzebującego 86-letniego mężczyzny. Michalina to policjantka, która jest wrażliwa na potrzeby mieszkańców i kiedy ktoś potrzebuje jakiejkolwiek pomocy chętnie angażuje się w zapewnienie wsparcia.

86-letni pan Henryk otrzymał wymarzony rower. Pomogła dzielnicowa z Żagania i mieszkaniec Tomaszowa
fot. Policja

Sierżant Michalina Purwiel – dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu podczas pełnionej przez siebie służby spotkała 86-letniego mieszkańca Żagania, który w trakcie rozmowy opowiedział jej trochę o swoim życiu oraz wspomniał, że poszukuje roweru, który służył by mu do łatwiejszego przemieszczania się. Miałby on być dla niego podporą, a zarazem mógłby położyć na nim zakupy, co znacznie ułatwiłoby mu funkcjonowanie.

Zobacz:   9. Bieg Niepodległości w Żaganiu. Można się już zapisywać

Kiedy Michalina usłyszała o potrzebie Pana Henryka jeszcze tego samego dnia zaczęła poszukiwania sprawnego roweru, który komuś już nie jest potrzebny. Rozmowy i poszukiwania doprowadziły ją do pana Stanisława – mieszkańca Tomaszowa, który bez chwili zastanowienia oświadczył, że ma rower, który będzie nadawał się dla starszej osoby i z przyjemnością go przekaże.

Dzielnicowa z Żagania odebrała rower i udała się do domu 86-latka. Mężczyzna był bardzo zaskoczony jej wizytą i jak samo przyznał, nie spodziewał się takiej niespodzianki. Podziękował za zaangażowanie zarówno dzielnicowej oraz panu Stanisławowi z Tomaszowa za okazaną dobroć i przekazany rower.