Szprotawa wybuduje tor do jazdy rowerem. 28 maja, wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik podpisali umowę na budowę obiektu. Pumptruck w Szprotawie powstanie na Stadionie Miejskim.

W Szprotawie powstanie Pumptruck czyli tor rowerowy
fot. Pixabay

Celem zadania jest zwiększenie dostępności do sportu i rekreacji rowerowej. Realizacja zadania zapewni mieszkańcom możliwość aktywnego uprawiania sportu rowerowego przez wszystkie grupy wiekowe – mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Koszt całkowity inwestycji wynosi prawie 0,5 mln złotych, a dotacja województwa 100 tys. zł. Pumtruck w Szprotawie powstanie do 30 listopada 2021 r.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Lubuskie EKOlogiczne – poznaliśmy zwycięzców

Pumptrack to specjalny tor rowerowy w kształcie zamkniętej pętli z delikatnymi muldami zakrętami przeznaczony do jazdy rowerem. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. Na powstałym obiekcie planuje się organizowanie i prowadzenie imprez i zawodów rowerowych. Pumptrack w Szprotawie zostanie wybudowany na terenie Stadionu Miejskiego.

Istniejące obiekty towarzyszące to m.in: boisko do piłki nożnej z trybunami na ok 1500 miejsc, tartanowa bieżnia lekkoatletyczna, boisko wielofunkcyjne, boisko Orlik z zapleczem socjalno-technicznym, siłownia pod chmurką oraz boisko do piłki plażowej. W związku z tym rozszerzenie gminnej bazy sportowej o innowacyjny tor rowerowy w Szprotawie przyczynić się ma do rozwoju sportu i rekreacji zarówno w gminie, jak i w województwie. – wyliczają samorządowcy.

Zobacz:   Lubuscy paraolimpijczycy przywieźli 5 medali z igrzysk paraolimpijskich w Tokio

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz