Podrabiany towar, blisko 300 sztuk odzieży, obuwia i torebek zabezpieczyli policjanci z Żar oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic na targowisku w Łęknicy. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego towaru to co najmniej 110 tysięcy złotych.

Podrabiany towar na bazarze w Łęknicy. Policja i pogranicznicy zabezpieczyli 300 sztuk podróbek
fot. KPP w Żarach

Podróbki w Łęknicy, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KPP w Żarach oraz pogranicznicy z Tuplic zabezpieczyli podczas wspólnych działań w niedzielę, 3 października. To blisko 300 sztuk koszulek, bluz, spodenek, spodni, torebek oraz obuwia sportowego, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek. 

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Trefny towar znajdował się na dwóch stoiskach handlowych w przygranicznej Łęknicy. Do sprzedaży oferowali go mężczyźni w wieku 39 i 20 lat – mieszkańcy powiatu żarskiego. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to co najmniej 110 tysięcy złotych.

Zobacz:   Nastolatek uciekał autem przed policją. Usłyszał już zarzut

Osoby, które sprzedawały podrabiany towar zostały już wstępnie przesłuchane. Ponadto mężczyźni zostali ukarani mandatami za brak działalności gospodarczej. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Polecamy: Rozwijaj swój biznes z e-usługami. Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia za 0 zł, do 1 300 zł premii

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz