Podrabiany towar, blisko 300 sztuk odzieży, obuwia i torebek zabezpieczyli policjanci z Żar oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic na targowisku w Łęknicy. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego towaru to co najmniej 110 tysięcy złotych.

Podrabiany towar na bazarze w Łęknicy. Policja i pogranicznicy zabezpieczyli 300 sztuk podróbek
fot. KPP w Żarach

Podróbki w Łęknicy, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KPP w Żarach oraz pogranicznicy z Tuplic zabezpieczyli podczas wspólnych działań w niedzielę, 3 października. To blisko 300 sztuk koszulek, bluz, spodenek, spodni, torebek oraz obuwia sportowego, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek. 

Trefny towar znajdował się na dwóch stoiskach handlowych w przygranicznej Łęknicy. Do sprzedaży oferowali go mężczyźni w wieku 39 i 20 lat – mieszkańcy powiatu żarskiego. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to co najmniej 110 tysięcy złotych.

Zobacz:   Monitoring zarejestrował wykroczenia kierowcy taksówki na aplikację. Policja zapowiada kontrole

Osoby, które sprzedawały podrabiany towar zostały już wstępnie przesłuchane. Ponadto mężczyźni zostali ukarani mandatami za brak działalności gospodarczej. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Polecamy: Rozwijaj swój biznes z e-usługami. Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia za 0 zł, do 1 300 zł premii