Zaledwie przed tygodniem informowaliśmy o tym jak pogranicznicy zarekwirowali podróbki na targowisku w Łęknicy a na przygranicznym bazarze znowu pojawiła się odzież, na której bezprawnie znalazły się logotypy światowych marek.

Podróbki na targowisku w Łęknicy
fot. Policja

Kontrole na przygranicznym targowisku w Łęknicy kolejny raz przyniosły wymierny efekt. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KPP w Żarach, zabezpieczyli podrabiany towar o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ubrania na których bezprawnie umieszczone było logo znanych, światowych marek, można było zakupić u 43-letniej mieszkanki powiatu żarskiego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 340 sztuk koszulek, bluz i spodenek. Szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników to około 85 tys. złotych. Kobieta, która handlowała fałszywkami została już przesłuchana. W jej sprawie toczy się postępowanie. W świetle prawa, kobiecie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: Podrabiana odzież w zielonogórskim sklepie. Właścicielka z zarzutami

Tydzień temu w wyniku podobnej kontroli, przeprowadzonej przez Straż Graniczną z Tuplic, zabezpieczono podróbki na targowisku w Łęknicy warte 125 tys. złotych, którymi handlowano na czterech stoiskach.