Podrabianą odzież, biżuterię i torebki znanych światowych marek zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zielonogórskiej komendy. Właścicielka sklepu usłyszała 9 zarzutów. Wartość towaru to co najmniej 50 tys. zł.

podrabiana odzież
fot. Policja

Policjanci z zielonogórskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z przedstawicielem reprezentującym znane światowe marki odzieżowe kontrolowali we wrześniu stoiska oraz sklepy znajdujące się w mieście. W jednym ze nich znaleźli produkty, które jak się okazało po sprawdzeniu, mają podrobione znaki firmowe znanych światowych marek. Artykuły te były znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości.

Zobacz:   Koncert Pink Floyd History w Zielonej Górze

Towar został zabezpieczony a właścicielka sklepu została wezwana do komendy na przesłuchanie. Okazało się, że to 49-letnia mieszkanka Zielonej Góry. Kobieta usłyszała 9 zarzutów wprowadzenia do obrotu towarów z zarejestrowanymi, podrobionymi znakami towarowymi, których nie miała prawa używać. Według Ustawy prawo własności przemysłowej za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano wstępnie na co najmniej 50 tysięcy złotych. 

Podobne działania prowadzone są przez cały rok. Kilka dni temu podrabianą odzież znanych marek ujawniono na bazarze miejskim w Słubicach.