119 par butów, 119 bluz, 237 koszulek i 24 pary spodni i spodenek zarekwirowali w piątek 2 października funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz policja. Cała partia podrabianego obuwia oraz odzieży oferowana była na miejscowym bazarze. Podróbki na targowisku w Łęknicy były warte niemal 125 tys. zł

Podróbki na targowisku w Łęknicy
fot. Straż Graniczna

W piątek 2 października funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz policjanci z Lubuskiej Policji patrolując targowisko w Łęknicy natrafili na cztery stoiska, na których obywateli Bułgarii handlowali butami oraz odzieżą znanych sportowych marek. Odzież i buty nie były oryginalne, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione.

Ujawniony towar o wartości 124,7 tysiąca złotych został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą obecni na miejscu funkcjonariusze Policji z Żar.  

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.