Duża partia podrabianej odzieży znowu oferowana była na targowisku miejskim w Łęknicy. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zabezpieczyli bluzy, spodnie, koszulki, skarpety, paski oraz torebki w ostatni tygodniu grudnia. Podróbki na bazarze w Łęknicy oferowali sprzedawcy pochodzenia bułgarskiego.

Podróbki zabezpieczone na bazarze w Łęknicy
fot. Straż Graniczna

Podczas prowadzonych w ostatnim tygodniu grudnia kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Tuplicach zatrzymali w Łęknicy, na targowisku miejskim, 42-letnią kobietę, która handlowała podrobioną odzieżą znanych sportowych marek.

Podróbki na bazarze w Łęknicy zostały przeanalizowane przez przedstawiciela a zarazem specjalistę znaków towarowych reprezentujący producentów poszkodowanych firm, który jednoznacznie stwierdził, że oferowane produkty nie są oryginalne. Ubrania wykonane były z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a widniejące na nich znaki firmowe były podrobione.

Zobacz:   Podrabiana odzież na bazarze w Łęknicy. Zabezpieczono ponad 140 sztuk podróbek znanych marek

Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznała obywatelka Bułgarii, która handlowała tą odzieżą na targowisku. Ujawnione ubrania o wartości blisko 43 tysięcy złotych zostały zabezpieczone a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic.