Ponad pół tysiąca maturzystów, absolwentów techników i szkół branżowych ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski, zakończyło naukę w piątek, 24 kwietnia. Uczniowie odbierali świadectwa indywidualnie od wychowawców w obecności dyrektorów szkół.

zakończenie szkoły
fot. archiwum Żary24 online

W piątek, 24 kwietnia, naukę w powiecie żarskim zakończyło 515 uczniów, którzy zgodnie zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, odbierali indywidualnie świadectwa z rąk wychowawców w obecności dyrektorów szkół. 

Nowa rzeczywistość wymagała niespotykanego i nowatorskiego podejścia do nauki

Dzięki wdrożeniu systemu zdalnego nauczania możliwe było prowadzenie zajęć dydaktycznych on-line, bez wychodzenia z domów. Bardzo dziękuję dyrektorom za sprawną organizację pracy, a nauczycielom za trud przeniesienia szkoły do wirtualnej rzeczywistości. – powiedział Starosta Żarski Józef Radzion i podziękował wszystkim za pracę i przygotowanie do matur, które w tym roku odbędą się w terminie 8-28 czerwca oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, które przeprowadzone zostaną w dnia od 22 czerwca do 9 lipca.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Wiem, że nie tak wyobrażaliście sobie tę chwilę – powiedziała Małgorzata Issel, wicestarosta powiatu żarskiego – Sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy, przypomina tę z paraboli Alberta Camusa, w której bohaterowie byli wystawieni na próbę człowieczeństwa. Jestem przekonana, że Wy ten prawdziwy egzamin z dojrzałości zdaliście celująco.