Radni powiatu żarskiego przeznaczyli diety na zakup maseczek dla szpitali działających w mieście i tuż przed długim majowym weekendem, w czwartek 30 kwietnia, przekazali do placówek środki ochrony osobistej aby wesprzeć walkę z COVID-19.

zakup maseczek dla szpitali
fot. Pixabay

Zobacz także: 105. Kresowy Szpital Wojskowy – lekarz z SOR-u zakażony koronawirusem

Na ręce prezesa Szpitala na Wyspie w Żarach oraz na ręce dyrektora ds. lecznictwa 105. Kresowego Szpitala Wojskowego, radni Powiatu Żarskiego przekazali maseczki medyczne oraz maseczki jednorazowe. Z inicjatywy Tadeusza Kordylewskiego, Michała Rudnickiego i Dariusza Dyby przyłączyli się wszyscy radni zasiadający w Radzie Powiatu Żarskiego, przeznaczając swoje diety na zakup 800 szt. maseczek atestowanych dla lekarzy i pielęgniarek oraz 400 maseczek jednorazowych dla pacjentów szpitali.

Zobacz:   Marznące opady mogą sparaliżować ruch drogowy – uwaga na oblodzenie. IMGW wydał alert

– Państwo nie finansuje pandemii. Wydaje decyzje bez pokrycia finansowego narażając samorząd i szpitale na straty. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja – mówiła Marszałek Elżbieta Polak podczas obrad sejmikowej komisji zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych przed długim majowym weekendem. Marszałek wskazała na najważniejsze problemy z jakimi borykają się jednostki. To brak regulacji dot. finansowania świadczeń w dobie pandemii, obniżone kwoty testów i niski poziom testowania oraz brak rządowego wsparcia. Dowiedz się więcej na ten temat klikając w powyższy tekst.

Polecamy: Dom Pomocy Społecznej w Miłowicach prosi pielęgniarki o pomoc

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach – mężczyzna zamarzł

Rozumiejąc powagę sytuacji, starosta wraz z członkami zarządu nieustannie wspiera szpitale, Domy Pomocy Społecznej oraz Domy Dziecka w walce z COVID-19, przeznaczając środki finansowe z budżetu powiatu – podkreśla żarskie Starostwo.

Zobacz także: Żarskie szpitale otrzymały 100 tys. zł wsparcia z budżetu powiatu na walkę z COVID-19