- Ogłoszenie społeczne -

Burmistrz Lubska Janusz Dudojć rozmawiał w środę, 6 maja 2020 r., z przedstawicielami firmy, która zamierza zrealizować na terenie gminy dwie inwestycje w odnawialne źródła energii. Inwestor przewiduje wybudowanie dwóch farm fotowoltaicznych na obszarze ok. 125 ha.

Farma fotowoltaiczna w Lubsku. Miasto stawia na OZE i rozmawia o budowie kolejnych farm fotowoltaicznych 1
fot. Pixabay

Lubsko stawia na OZE

Przypomnijmy, że już w lutym gmina Lubsko przeprowadziła pierwsze rozmowy z przedstawicielami firmy zainteresowanej wybudowanie na terenie gminy Lubsko farmo fotowoltaicznej. W tym celu zmieniano Miejscowy Plan Zagospodarowania Przedstrzennego w gminie Lubsko, który zakładał powstanie farm wiatrowych. Korekta miała na celu dopuszczenie inwetycji w OZE bez określenia jej źródła.

Farma fotowoltaiczna w Lubsku

Farmy fotowoltaiczne są bardziej przyjazne niż inne rozwiązania. Nie emitują hałasu, nie wymagają zachowania odstępów technologicznych. Inwestor zainteresowany wykonaniem na terenie gminy Lubsko farm fotowoltaicznych podkreśla, że rozwiązania, które będą zastosowane w Lubsku są najlżejszy, najwydajniejszym i najbardziej innowacyjnym systemem dostępnym na rynku.

Przewiduje wybudowanie dwóch farm fotowoltaicznych, w pierwszym etapie o mocy 15-20 MW na obszarze ok. 35ha, w drugim etapie o mocy 70-80 MW na obszarze ok. 90 ha.

Burmistrz apeluje do mieszkańców gminy Lubsko

Burmistrz Lubska Janusz Dudojć zwrócił się z apelem do Mieszkańców gminy Lubsko, posiadaczy działek o powierzchni powyżej 1 ha oraz klasie gruntów IV, V, VI, którzy są zainteresowani umieszczeniem na swoich działkach farmy fotowoltaicznej – o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Lubsku. Sprawą zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, tel. 68 457 62 86.

Nie będą zwlekać

Urząd Miejski w Lubsku poinformował, że inwestor rozpoczął już prace związane z uzyskaniem niezbędnych decyzji, warunków i pozwoleń a rozpoczęcie budowy planowane jest w przypadku I etapu – w czerwcu 2021 (zakończenie budowy: wrzesień 2022), w przypadku II etapu – w marcu 2022 r. (zakończenie budowy: marzec 2022).

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz