- Ogłoszenie społeczne -

W czasie minionego weekendu na drogach powiatu żarskiego, policjanci z żarskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 12 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków. Jeden z nich został zatrzymany dopiero po pościgu. Wszyscy stracili prawo jazdy.

12 kierowców straciło prawo jazdy - jeden po pościgu. Podsumowanie weekendu na żarskich drogach 1
fot. Policja.pl

Kierowcy którzy decydują się prowadzić samochód po alkoholu lub po zażyciu narkotyków stanowią realne zagrożenie na drogach. W weekend żarska drogówka udaremniła 12 takim kierowcom – 4 z nich było nietrzeźwych, 8 pod wpływem narkotyków – wszystkim zatrzymano prawo jazdy.

Zobacz również: Nietrzeźwy weekend na drogach. Wszyscy stracili prawa jazdy ale rekordzistą weekendu okazał się 35-latek

20-latek zatrzymany po pościgu

Jeden z zatrzymanych kierowców, 20-latek jadący BMW w kierunku Trzebiela. Na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył a takie zachowanie zawsze wzbudza podejrzenie policyjnych patroli. Mimo, że policjanci włączyli koguty i ruszyli za BMW, kierowca – najwidoczniej pewny możliwości swojego samochodu i swoich umiejętności za kierownicą – nie zamierzał się zatrzymywać i kontynuował ucieczkę.

Zobacz również: 30 wykroczeń, zatrzymane prawo jazdy i 4 dowody rejestracyjne. To efekt kaskadowych kontroli żagańskiej drogówki

Pościg zakończył się dopiero w Bronowicach, gdy skręcił na Nowe Czaple i stracił panowanie nad samochodem, wjechał w murek i zakończył podróż na skarpie. 20-latek został natychmiast zatrzymany a badanie trzeźwości wykazało, że ma 0,94 promila alkoholu w organizmie. Za ucieczkę i jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz