W czasie minionego weekendu na drogach powiatu żarskiego, policjanci z żarskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 12 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków. Jeden z nich został zatrzymany dopiero po pościgu. Wszyscy stracili prawo jazdy.

podsumowanie weekendu
fot. Policja.pl

Kierowcy którzy decydują się prowadzić samochód po alkoholu lub po zażyciu narkotyków stanowią realne zagrożenie na drogach. W weekend żarska drogówka udaremniła 12 takim kierowcom – 4 z nich było nietrzeźwych, 8 pod wpływem narkotyków – wszystkim zatrzymano prawo jazdy.

Zobacz również: Nietrzeźwy weekend na drogach. Wszyscy stracili prawa jazdy ale rekordzistą weekendu okazał się 35-latek

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

20-latek zatrzymany po pościgu

Jeden z zatrzymanych kierowców, 20-latek jadący BMW w kierunku Trzebiela. Na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył a takie zachowanie zawsze wzbudza podejrzenie policyjnych patroli. Mimo, że policjanci włączyli koguty i ruszyli za BMW, kierowca – najwidoczniej pewny możliwości swojego samochodu i swoich umiejętności za kierownicą – nie zamierzał się zatrzymywać i kontynuował ucieczkę.

Zobacz również: 30 wykroczeń, zatrzymane prawo jazdy i 4 dowody rejestracyjne. To efekt kaskadowych kontroli żagańskiej drogówki

Pościg zakończył się dopiero w Bronowicach, gdy skręcił na Nowe Czaple i stracił panowanie nad samochodem, wjechał w murek i zakończył podróż na skarpie. 20-latek został natychmiast zatrzymany a badanie trzeźwości wykazało, że ma 0,94 promila alkoholu w organizmie. Za ucieczkę i jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.