Sprawcy rozboju w Lubsku, którzy pobili przypadkowego człowieka po to, żeby zabrać mu telefon zostali zatrzymani. Sąd przychyliła się wniosku Prokuratury oraz Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

rozbój w lubsku
fot. Policja.pl

Do rozboju doszło w środę, 20 maja w Lubsku. Dwóch mężczyzn dotkliwie pobiło swoją ofiarę żeby zabrać mu telefon komórkowy i uciec. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się dotrzeć do komisariatu, gdzie opisał całą sytuację i sprawców napaści. Policja już po 20 minutach patrolowania ulic za podejrzanymi zauważyła dwóch opisanych mężczyzn – to mieszkańcy powiatu żarskiego w wieku 31 i 45-lat.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Zobacz również: Dotkliwe pobicie i kradzież telefonu w Żarach. Sprawcy zatrzymani i aresztowani

Zrabowany telefon udało się odzyskać a obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu gdzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut rozboju. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji sąd aresztował ich na trzy miesiące. Zapisy Kodeksu Karnego przewidują dla nich karę nawet 12 lat pozbawienia wolności ale z uwagi na to, że działali w warunkach recydywy kara może być surowsza.