Podczas przeszukania pomieszczeń 29-latka policjanci z Żar natrafili na zabytkowy motocykl o wartości sentymentalnej, który skradziony został na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany a zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu 7 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

zabytkowy motocykl
fot. Policja.pl

Na zabytkowy, rzadko już spotykany motocykl z lat 60-tych, policjanci natrafili w poniedziałek, 1 czerwca, podczas przeszukiwania pomieszczeń gospodarczy należących do 29-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że został skradziony na terenie Niemiec zaledwie dzień wcześniej.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślad a mężczyznę doprowadzili do żarskiej jednostki aby przedstawić mu aż 7 zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o kilka kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w drugiej połowie kwietnia na terenie powiatu żarskiego. Zdarzenia miały miejsca najczęściej w budynkach gospodarczych i halach magazynowych, do których włamywał się przez okna oraz przecinając kłódki do pomieszczeń. Łupem padały m.in. elektronarzędzia, specjalistyczny sprzęt elektroniczny, agregaty prądotwórcze.

Dwa dni później, w środę 3 czerwca, sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za tego typu przestępstwa zatrzymanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:   34-latek odpowiedzialny za wybuch paczki w Siecieborzycach już w rękach Policji