Na trzy miesiące do aresztu trafił 30-letni przedsiębiorca, który podejrzewany jest o oszustwa podatkowe na ponad 3,5 mln złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledztwo prowadzone jest pod nadzorem żarskiej prokuratury.

Oszustwa podatkowe na 3,5 mln złotych. 30-letni przedsiębiorca z Żar trafił do aresztu
fot. Pixabay

Mężczyzna, który podejrzany jest o oszustwo podatkowe na kwotę przekraczającą 3,5 mln złotych, został zatrzymany w minionym tygodniu przez policjantów żarskiej komendy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie.

30-letni przedsiębiorca z Żar zatajał w składanych deklaracjach podatkowych rzeczywistą sprzedaż produktów powodując uszczuplenie należnego podatku na kwotę nie mniejszą niż 3,5 miliona złotych. Podczas przeprowadzonych przeszukań, została zabezpieczona dokumentacja księgowa prowadzonej przez niego firmy.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Sąd Rejonowy w Żarach przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 30-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie za oszustwa podatkowe może grozić wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.