Na trzy miesiące do aresztu trafił 30-letni przedsiębiorca, który podejrzewany jest o oszustwa podatkowe na ponad 3,5 mln złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledztwo prowadzone jest pod nadzorem żarskiej prokuratury.

Oszustwa podatkowe na 3,5 mln złotych. 30-letni przedsiębiorca z Żar trafił do aresztu 1
fot. Pixabay

Mężczyzna, który podejrzany jest o oszustwo podatkowe na kwotę przekraczającą 3,5 mln złotych, został zatrzymany w minionym tygodniu przez policjantów żarskiej komendy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie.

30-letni przedsiębiorca z Żar zatajał w składanych deklaracjach podatkowych rzeczywistą sprzedaż produktów powodując uszczuplenie należnego podatku na kwotę nie mniejszą niż 3,5 miliona złotych. Podczas przeprowadzonych przeszukać, została zabezpieczona dokumentacja księgowa prowadzonej przez niego firmy.

Sąd Rejonowy w Żarach przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 30-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie może grozić wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz