Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-latkowi, który zaatakował policjantów na służbie oraz znieważył ich w celu zmuszenie ich do zaniechania czynności służbowych.

zaatakował policjantów na służbie
fot. Policja.pl

Sytuacja miała miejsce 12 czerwca 2020 w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. 22-latek sądził, że atakując policjantów na służbie zmusi ich do zaniechania czynności służbowych. W stronę funkcjonariuszy posypały się obelgi, mężczyzna kopał ich również w nogi.

Jak ustalono, oskarżony mężczyzna był karany już wcześniej. W 2015 roku, został prawomocnie skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach za przestępstwo z artykułu 193 Kodeksu Karnego (zakłócanie miru domowego – przyp. redakcji) a następnie, w listopadzie 2017.

Zobacz:   Jechał pod prąd na S3. Kwota grzywny jaka mu grozi po zmianie przepisów przeraża!

Teraz mężczyzna będzie za swój czyn odpowiadał z zakładu karnego, w którym przebywa do innej sprawy. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grozi kara grzywny, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 3, jednak z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, górna granica może być zwiększona o połowę.