52-latek poszukiwany trzema listami gończymi przez 15 lat skutecznie ukrywał się za granicą przed organami ścigania. Niedawno wrócił do kraju ale najwyraźniej nie spodziewał się, że w ojczyźnie długo nie nacieszy się wolnością. Miejsce jego przebywania ustalili kryminalni z lubskiego komisariatu, którzy zatrzymali mężczyznę.

wrócił do kraju
fot. Policja

52-letni mieszkaniec powiatu żarskiego był poszukiwany trzema listami gończymi. Mężczyzna wyjechał za granicę, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez 15 lat. Kryminalni z komisariatu w Lubsku nie odpuścili jednak poszukiwań.

Mężczyzna niepodobny do samego siebie sprzed kilkunastu lat, po przyjeździe do kraju przebywał w wynajętym mieszkaniu. Wolnością w ojczyźnie długo się jednak nie nacieszył. Szereg prowadzonych działań operacyjnych przez kryminalnych z lubskiego komisariatu, doprowadził do zatrzymania mężczyzny w sobotę, 26 września.

Zobacz:   22-latek zaczął uciekać podczas próby wylegitymowania. Był poszukiwany

52-letni aktualnie mieszkaniec powiatu żarskiego prosto z komisariatu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi kilkanaście miesięcy za popełnione w przeszłości kradzieże i kradzieże z włamaniem.