Wypadek na budowie autostrady A18 w powiecie żarskim. Zginał pracownik firmy budowlanej wykonującej przebudowę – o zdarzeniu poinformowała stacja TVN24.

wypadek na budowie autostrady A18
fot. Pixabay

Pracownik firmy wykonującej przebudowę drogi krajowej 18, w okolicach miejscowości Zajączek został przygnieciony przez walec. Do wypadku doszło w czwartek, 23 października, w godzinach porannych. – Mężczyzna zginął na miejscu – przekazała reporterom TVN24 Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pracownik jednej z firm budowlanych wykonujących prace budowlano-drogowe na remontowanym odcinku drogi od granicy polsko-niemieckiej do miejscowości Iłowa został przygnieciony przez ciężką maszynę budowlaną – walec drogowy. W wyniku zdarzenia 41-letni pokrzywdzony zmarł. – poinformowała w piątek żarska prokuratura.

Zobacz:   Zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Nowa linia Żagań-Gozdnica i powrót autobusów na Brzozową w Szprotawie

Mężczyzna mimo reanimacji zmarło. Wiadomo, że operator walca był trzeźwy. Sprawą zajmie się teraz policja pod nadzorem prokuratury oraz inspekcja pracy.

Przypomnijmy, że na początku tego roku zostali wyłonieni wykonawcy, którzy mają dostosować drogę do parametrów autostrady. Prace budowlane na południowej jezdni ruszyły w tym roku. Nowe 70 kilometrów A18 powstanie na przełomie 2023 i 2024 roku.