Jedźmy ostrożnie, w godzinach porannych na drogach jest ślisko, dodatkowo mokra nawierzchnia w połączeniu z liśćmi, które opadły z drzew oraz mgły powodują, że droga hamowania się wydłuża i łatwo wówczas o niebezpieczne zdarzenia na drodze.

Jesienią na drogach jest ślisko - zwłaszcza w godzinach porannych
fot. Policja

Trudne warunki pogodowe jakie panują obecnie na drogach mogą w znacznym stopniu przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji na drodze, jednakże w bardzo wielu przypadkach można takim sytuacjom zapobiec. Wsiadając za kierownicę, pamiętajmy, że mamy jesień a ta pora roku charakteryzuje się dość zmiennymi, często trudnymi warunkami pogodowymi.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Jedźmy ostrożnie, w godzinach porannych jest ślisko, dodatkowo mokra nawierzchnia w połączeniu z liśćmi, które opadły z drzew powoduje, że droga hamowania się wydłuża i łatwo wówczas o niebezpieczne zdarzenia.

📎  Śmiertelny wypadek w Golicach. Policja szuka świadków potrącenia

Zbliżając się do przejść dla pieszych zwalniajmy bo to właśnie w tych miejscach często dochodzi do potrąceń pieszych. Zachowajmy bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się przed nami. Przede wszystkim jedźmy ostrożnie i przewidujmy co może się wydarzyć, kiedy będziemy jechać zbyt szybko lub gwałtownie zahamujemy na mokrej śliskiej nawierzchni.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz