Policjanci z Żar już szóstą dobę prowadzą poszukiwania zaginionego 76-letniego Jana Łukasiewicza z Lubska. Mężczyzna 10 listopada wybrał się na grzyby w rejon miejscowości Dłużek. W poszukiwania zaangażowane są ogromne siły policyjne wspierane przez przedstawicieli innych służb.

Poszukiwania zagionionego Jana Łukasiewicza z Lubska
Każdego dnia do działań poszukiwawczych za zaginionym Janem Łukasiewiczem stawia się około 100 funkcjonariuszy – fot. Policja

We wtorek, 10 listopada, około godziny 11, 76-letni Jan Łukasiewicz z Lubska, wspólnie z żoną, wybrał się na grzyby. Samochód zaparkował za miejscowością Dłużek przy stawie. Miał oczekiwać na żonę przy pojeździe, jednak kiedy kobieta powróciła po godzinie, mężczyzny już nie było.

Zaginiony Jan Łukasiewicz z Lubska

Zaginiony Jan Łukasiewicz
Zaginiony Jan Łukasiewicz – fot. Policja

Pan Jan Łukasiewicz z Lubska w dniu zaginięcia ubrany był w odzież ciemnego koloru, miał ze sobą czerwone wiaderko. Mężczyzna ma 172 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała i ma siwe, prawie białe włosy.

Zobacz:   Burmistrz Lubska spotka się z mieszkańcami

Przeszukano już ponad 1400 ha terenu… i nic

Zaginięcia grzybiarzy to nawet 50 przypadków rocznie, dlatego policjanci z Żar gdy tylko dowiedzieli się o zaginięciu mężczyzny od razu ogłosili alarm i zmobilizowali wszystkich funkcjonariuszy a w poszukiwaniach wspierają ich policjanci z innych jednostek garnizonu lubuskiego, a także strażacy, strażnicy leśni oraz mieszkańcy. Każdego dnia do działań poszukiwawczych stawia się około 100 funkcjonariuszy. Wykorzystywane są także psy tropiące oraz sprzęt techniczny w postaci dronów, kamer termo- i noktowizyjnych. Do chwili obecnej przeszukano łącznie 1400 hektarów terenu.

Zobacz:   Zaginął Grzegorz Piasecki z Żagania. Nie ma z nim kontaktu od ponad tygodnia

Wszystkie osoby, które w dniu 10 listopada poruszały się drogą Lubsko-Tuplice i widziały wskazanego mężczyznę o kontakt z Policją pod numerami: 112, 47 794 14 11 lub 47 794 12 11.