Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem tytoniu przez granicę. Zatrzymania są konsekwencją prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

Kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani. Śledztwo tej sprawie trwa od 2017
fot. Straż Graniczna

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Krajowej prowadzone jest od wielu miesięcy przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach. Kolejni podejrzani, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani w tej sprawie to Polacy w wieku 46 lat. Ujęto ich 26 i 30 listopada br.

Mężczyźni zostali przesłuchani w Prokuraturze Krajowej w Poznaniu i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych a wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Za udział w nielegalnym procederze grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Straż Graniczną i KAS od maja 2017 roku. Współdziałanie obu służb pozwoliło nie tylko na zatrzymania pojedynczych transportów, ale także na ujawnienie całego skomplikowanego mechanizmu działania przestępców. Ogółem wszystkie biorące udział w tych działaniach służby zatrzymały do lipca tego roku 64 tony suszu i 7 ton krajanki tytoniowej o wartości 35,5 miliona złotych, zabezpieczono ponad 950 tysięcy w gotówce, a 41 osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.