Żarska policja poinformowała o tragicznym wypadku w którym zginął 17-letni motocyklista. Śmiertelny wypadek w Trzebielu wydarzył się na drodze gruntowej.

Tragiczny wypadek w Trzebielu. Nie żyje 17-latek
fot. Policja

Zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów bardzo często niosą za sobą tragiczne skutki. W zderzeniu z innym pojazdem, przeszkodą lub upadkiem, kierowcę motocykla nie chroni karoseria pojazdu, poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa i jest on z tego powodu szczególnie narażony na utratę zdrowia a nawet życia.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Właśnie takie tragiczne wydarzenie miało miejsce we wtorek, 15 grudnia. Do zdarzenia doszło w lesie, na drodze gruntowej. 17-letni kierowca terenowego motocykla zginął na miejscu. Śmiertelny wypadek w Trzebielu wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Zobacz:   Moto Krew w Słubicach: Strażacy promowali bezpieczeństwo

Policjanci przypominają wszystkim motocyklistom o ostrożności bo choć motocross to poczucie wolności, należy pamiętać, że jazda po śliskiej lub nierównej nawierzchni wiąże się z ryzykiem. Szczególnie niebezpieczne są dziury, konary drzew i śliskie kamienie przykryte liśćmi.