Uczennice żarskiego Ekonomika wygrały konkurs „Artystyczny PrzeWODNIK”. Aleksandra Suchecka i Weronika Flaga zajęły I miejsce za piękną pracę plastyczną w kat. wiekowej 12-18 lat.

Uczennice żarskiego Ekonomika wygrały ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy o bezpieczeństwie KGP
Uczennice żarskiego Ekonomika wygrały konkurs piękną pracą plastyczną – fot. Policja

O bezpieczeństwie można uczyć na wiele sposobów, jednym z nich jest zachęcanie młodzieży do uczestnictwa w konkursach plastycznych. Dzieci za pomocą prac plastycznych zwracają uwagę na ważne kwestie z tym związane. Policjanci Wydziału Prewencji żarskiej komendy informowali i zapraszali uczniów żarskich szkół do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”.

Uczennice żarskiego Ekonomika wygrały konkurs o bezpieczeństwie

I miejsce za piękną pracę plastyczną w kategorii wiekowej 12-18 lat zajęły uczennice II klasy Technikum Ekonomicznego w Żarach – Aleksandra Suchecka i Weronika Flaga. W piątek, 18 grudnia, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach młodszy inspektor Tomasz Białek pogratulował i wręczył laureatkom konkursu nagrody i upominki ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundację PZU.

Ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy zorganizowany został w ramach IV edycji akcji informacyjno-edukacyjnej Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Jego organizatorem było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z partnerem akcji Fundacją PZU.

Jury, składające się z przedstawicieli organizatora oraz partnera, podczas posiedzenia oceniało nadesłane prace i ostatecznie wyłoniło 4 prace plastyczne oraz 4 spoty filmowe. Tematem przewodnim konkursu było zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań. W konkursie mogły wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.