Pierwsi żołnierze służby medycznej z Czarnej Dywizji, którzy służą nie tylko w mundurach jednostek wojskowych, ale aktywnie wspierają także służbę zdrowia w tym trudnym czasie pandemii, otrzymali pierwszą dawkę szczepionki. 

Pierwsi żołnierze służby medycznej zaszczepieni przeciw COVID-19
fot. materiały prasowe, st. chor. sztab. Rafał Mniedło

Od 27 grudnia zeszłego roku rozpoczęło się szczepienie grupy 0, która obejmuje pracowników ochrony zdrowia. Wśród nich są także żołnierze służby medycznej, którzy także w tym trudnym czasie pracują w szpitalach, czy też w systemie ratowniczym. 

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

11 stycznia br. w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach, szczepieniu poddały się dwie podoficerki, które na co dzień służą w jednostkach żagańskiego garnizonu oraz są ratownikami medycznymi w zespołach ratownictwa medycznego. 

📎  Nowy ambulans dla Nowego Szpitala w Świebodzinie

Zostałam dzisiaj zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Uważam, że jest to szczepienie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania medyka oraz każdego żołnierza w siłach zbrojnych. To szczepienie da mi poczucie bezpieczeństwa podczas obowiązków służbowych jakie wykonuję jako żołnierz oraz medyk. – sierż. Dagmara Fercho z dowództwa 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.