Już blisko 400 medyków z dwóch największych lubuskich szpitali w Zielonej Górze i Gorzowie zaszczepiło się na COVID-19. Do końca tygodnia zaszczepionych zostanie kolejnych 600. W pierwszej kolejności szczepią się osoby z tzw. grupy zero czyli najbardziej narażonej na zakażenie.

Lubuscy medycy szczepią się na COVID-19. Kto następny?
fot. Pixabay

27 grudnia ruszył w Polsce program szczepień przeciwko koronawirusowi. Wg Narodowego Programu Szczepień, szczepienie Polaków ma odbywać się w czterech etapach – włączając etap zero. Pierwsze dawki szczepionki są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie, są to:

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
  • pracownicy sektora ochrony zdrowia, w tym wykonujący indywidualną praktykę
  • pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej
  • personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych
📎  Akcja SERCE. Nie przeszkodziły ani deszcz, ani burza, ani wiatr. Pomogli policyjni lotnicy [wideo]
Kolejna grupa objęta szczepieniem to:
  • pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu
  • osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych
  • służby mundurowe, w tym wojsko
  • nauczyciele

Szczepią się także lubuscy medycy

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zaszczepiono do tej pory 150 osób (do szpitala dotarły dwie partie szczepionek, po 75 dawek). Wczoraj do szpitala dotarło kolejnych 270 dawek. Łącznie chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi zgłosiło ponad 900 pracowników lecznicy. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie zaszczepiono do tej pory 225 osób. W tym tygodniu swoją dawkę przyjmie kolejne 300 osób. Łącznie deklarację przyjęcia szczepionki zgłosiło ponad 1000 pracowników lecznicy.

📎  Elektrodą w pęczek Hisa. Nowatorska stymulacja serca w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze