Jeśli oczekujesz na kuriera dokładnie sprawdź czy paczka, którą przyniósł kurier to ta zamówiona przez Ciebie. W Żarach, pojawiło się nowe oszustwo na paczkę. Kobieta zapłaciła za przesyłkę i straciła pieniądze.

Czekasz na kuriera? Uważaj na nowe oszustwo na paczkę!
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Oszuści próbują wykorzystać zyskujące na popularności zakupy przez Internet. Okazję do zdobycia szybkiej i łatwiej wykorzystując nowe oszustwo na paczkę, postanowili wykorzystać w Żarach. Pierwsze tego typu zgłoszenie policjanci odebrali w czwartek, 25 lutego.

Żary: Nowe oszustwo na paczkę

Mężczyzna podający się za kuriera przyszedł do jednego z żarskich sklepów i zapytał ekspedientkę czy na miejscu jest szefowa, ponieważ ma dla niej paczkę za pobraniem. Gdy kobieta poinformowała, że pracodawcy niestety nie ma w firmie, kurier poinformował ją, że za przesyłkę trzeba zapłacić kilkaset złotych. Nieświadoma, że to nowe oszustwo na paczkę, kobieta zapłaciła fałszywemu kurierowi i odebrała przesyłkę.

Zobacz:   Jak mądrze kupować tanie zabawki, aby nie zagrozić bezpieczeństwu dziecka? Nasze wskazówki

Oszustwo wyszło na jaw gdy zadzwoniła do właścicielki sklepu aby poinformować ją, że odebrała dla niej paczkę. Niestety okazało się, że szefowa nie dość, że nic nie zamawiała to nawet nie oczekiwała na żadną przesyłkę. Ofiara oszusta dopiero teraz zauważyła, że na opakowaniu nie było adresów oraz żadnych danych nadawcy ani odbiorcy.

Oszustwo na paczkę. Jak nie dać się oszukać?

Zamów pewnego i taniego kuriera na epaka.pl – wyślij swoją paczkę od 8 zł

Aby nie paść ofiarą nowego oszustwa przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić w obecności kuriera, czy zamawiałeś paczkę, którą przyniósł oraz czy widnieje na niej nadawca u którego kupiłeś towar a także dane odbiorcy. Niech nie kieruje Tobą pośpiech lub brak czasu kuriera. Oszuści właśnie na to liczą. Zawsze sprawdź stan paczki, czy nie została uszkodzona oraz co się w niej znajduje. Pamiętaj, że masz do tego prawo.