W Zielonej Górze doszło do kolejnego do wypadku z udziałem rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Niebezpieczne potrącenie rowerzysty na rondzie PCK zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Potrącenie rowerzysty na rondzie PCK w Zielonej Górze [wideo]
fot. Kadr z nagrania monitoringu miejskiego w Zielonej Górze/Lubuska Policja

W niedzielny wieczór, 8 sierpnia, kierowca Skody zjeżdżający z ronda w ulicę Dąbrówki nie zauważył jadącego drogą dla rowerów od strony centrum miasta rowerzysty. Na nagraniu zarejestrowanym przez miejski monitoring widać, że rowerzysta próbował zahamować przed wjechaniem na przejazd, ale niestety nie zdążył, wywrócił się i doszło do potrącenia.

Zielona Góra: Potrącenie rowerzysty na rondzie PCK

Rowerzysta został odwieziony do szpitala, gdzie otrzymała pomoc medyczną. Kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy. W sprawie tego wypadku drogowego zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze. To kolejne potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze podczas tych wakacji.

Zobacz:   18-latek z Sulechowa przeleciał przez rondo na wprost. Niedawno odebrał Prawo Jazdy [nagranie]

Zielonogórscy policjanci kolejny już raz przestrzegają i przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach. – Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dzieci i młodzież poruszające się po ulicach pieszo, rowerami czy bardzo popularnymi w ostatnim czasie hulajnogami. Uważajmy na innych użytkowników dróg i zachowajmy ostrożność w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. – przypomina podinspektor Małgorzata Barska
z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Potrącenie rowerzysty na rondzie PCK, Zielona Góra – wideo: KMP w Zielonej Górze