W piątek i sobotę 24-25 września oraz w czwartek 30 września, w galerii Focus Mall zostanie zorganizowany punkt Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy rachmistrza w wypełnieniu formularza Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Punkt Urzędu Statystycznego będzie znajdował się na poziomie 0, przy sklepie Empik.

Spisz się podczas zakupów w Focus Mall
fot. Materiały prasowe

To już ostatnie dni spisu powszechnego. Osoby, które nie wzięły jeszcze w nim udziału, mogą to zrobić w najbliższych dniach przy okazji zakupów w Focus Mall. Zapewne dla części osób, która nie dokonała jeszcze tego obowiązku, kłopotem może być odpowiednie wypełnienie formularza lub dostęp do Internetu. Mając to na uwadze, chętnie podjęliśmy współpracę z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze i włączamy się w jego akcję skierowaną do mieszkańców miasta i okolic – mówi Anna Łukasiewicz, Specjalista ds. Marketingu Focus Mall Zielona Góra.

Zobacz:   Velo Sprotavia prawie gotowa

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W tym roku rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa jeszcze do 30 września. Coraz mniej czasu na spisanie się mają te osoby, które jeszcze nie dopełniły formalności.

Udział w Spisie możliwy jest za pomocą elektronicznego formularza na stronie spis.gov.pl. Mamy jednak świadomość, że są mieszkańcy, którzy potrzebują i oczekują naszej pomocy. Stąd obecność rachmistrzów w punktach łatwo dostępnych dla mieszkańców, takich jak galeria Focus Mall, gdzie pracownicy Urzędu Statystycznego pomogą dokonać obowiązku spisowego – mówi Dyrektor Roman Fedak z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

Zobacz:   Bezpośrednie połączenie między Zieloną Górą a Wrocławiem od 9 grudnia zniknie z rozkładu

Jak się przygotować do spisu?

Wystarczy zgłosić się do stanowiska Urzędu Statystycznego w Focus Mall, mieć przy sobie dowód osobisty lub znać swój numer PESEL. Jeśli wypełniamy dane w imieniu całej rodziny, to również powinniśmy mieć numer PESEL jej członków. Cała procedura zajmuje nie więcej niż kwadrans.

Spisz się podczas zakupów. Z punktu spisowego w Focus Mall Zielona Góra będzie można skorzystać w najbliższy piątek i sobotę między godziną 13:00 a 20:00. Podobna akcja prowadzona będzie też w ostatni dzień spisu tj. w czwartek 30 września w godzinach 13:00 do 20:00. Punkt Urzędu Statystycznego będzie znajdował się na poziomie 0, przy sklepie Empik.

Zobacz:   19-latek driftował BMW w centrum miasta. Wszystko nagrał monitoring

Udział w spisie jest obowiązkowy, wynika to z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.