Od piątku, 11 marca, obywatelki Ukrainy z ciężkimi „zakupami” z Urzędu Marszałkowskiego będą mogły wrócić do swojego zakwaterowania taxi za darmo. Będą je wozić taksówki Evity a przejazdy wesprze Fundacja Ekoenergetyki.

Taksówki Evity pomagają Ukrainkom
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Do Centrum Pomocy w Urzędzie Marszałkowskim przychodzi coraz więcej kobiet z Ukrainy, którym na miejscu udzielana jest pomoc rzeczowa. Kobiety opuszczają salę kolumnową z produktami pierwszej potrzeby, często dźwigając  torby ze środkami czystości, żywnością i odzieżą. Towarzyszą im też dzieci, których małe rączki nierzadko ściskają upragnione zabawki. Rodziny zakwaterowane są w różnych częściach Zielonej Góry, a komunikacja miejska w nowym kraju to jeszcze wyzwanie. Dlatego Taksówki Evity Electric Taxi we współpracy z Fundacją Ekoenergetyki wyszły z propozycją pomocy.

Zobacz:   Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

To zrozumiałe, że w tej sytuacji nasza pomoc jest potrzebna. Chętnie wesprzemy wolontariuszy i obywatelki Ukrainy – mówi Kornelia Gniewczyńska, Dyrektor Operacyjny Evity. Do tej pory zdarzało się, że wolontariusze zamawiali taksówki dla kobiet na swój koszt.

Przejazdy dla kobiet z Ukrainy będą realizowane nieodpłatnie – sfinansuje je Fundacja Ekonergetyki. Wolontariuszom działającym w Centrum Pomocy w Urzędzie został przydzielony specjalny numer telefonu, na którym mogą zamawiać taksówki Evity dla potrzebujących kobiet.