Skuteczna praca lubuskich policjantów zwalczających korupcję oraz zaangażowanie Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) i 1 Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pozwoliły na ustalenie i przerwanie przestępczego procederu 55-letniej stomatolog, która wyłudzała świadczenia z NFZ.

Stomatolog wyłudzała świadczenia z NFZ. 55-latka rozliczała wizyty lekarskie, których nie było
fot. Pixabay

Podejrzana stomatolog to 55-latka świadcząca usługi na terenie powiatu zielonogórskiego. Kobieta wielokrotnie wyłudzała świadczenia z NFZ, poświadczając nieprawdę w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Rozliczała usługi stomatologiczne, których nigdy nie wykonała, a innym razem rozliczała zabiegi, za które pobierała opłatę w ramach prywatnej działalności. Sprawa została ujawniona dzięki czujności pacjentów, którzy zgłosili nieprawidłowości dostrzeżone na Internetowym Koncie Pacjenta do Lubuskiego Oddziału NFZ.

Zobacz:   34-latek odpowiedzialny za wybuch paczki w Siecieborzycach już w rękach Policji

Podejrzana usłyszała pierwsze zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy i grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie skali procederu. Sprawa jest w początkowej fazie i ma charakter rozwojowy. Kolejne zarzuty uzależnione są od treści zeznań ponad 2,7 tysięcy pacjentów, którzy w ostatnich latach korzystali z usług stomatolog.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz