Kryminalni przerwali narkobiznes w Sulechowie i zapobiegli trafieniu na rynek ponad 1400 działek narkotyków o wartości 40 tys. złotych. Są zatrzymani.

narkobiznes w sulechowie
fot. Policja.pl

W Sulechowie pomógł specjalnie przeszkolony policyjny pies, który wytropił ukrytą metamfetaminę w zatrzymanym do kontroli samochodzie. Jechał nim 41-letni mieszkaniec gminy Sulechów i 30-latek zamieszkujący w gminie Trzebiechów. Podczas przeszukania ich mieszkań w obydwu znaleziono środki odurzające i sadzonki konopi rosnące w doniczkach – 30-latka zabezpieczono kilkanaście sadzonek konopi, amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę, natomiast u 41-latka jedną sadzonkę konopi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zobacz:   20-letni diler aresztowany. Handel narkotykami był jego stałym źródłem dochodu

Na mniejszą karę może liczyć starszy z mężczyzn, który odpowie za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 30-latek usłyszał zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet 12 lat.

Z narkotyków, które zabezpieczyli sulechowscy kryminalni, można było przygotować ponad 1400 działek narkotyku o łącznej wartości czarnorynkowe ponad 40 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie a sprawa ma charakter rozwojowy więc niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany