Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie, który w lesie znęcał się nad zwierzętami.

zwyrodnialec
fot. Policja.pl

Ze ustaleń Policji wynika, że proceder trwał od 28 sierpnia 2019 w jednej z zielonogórskich miejscowości. Zwyrodnialec w lesie znęcał się nad zwierzętami, doliczono się ich ponad 60! Jego ofiarami padły m.in. dwa psy, 57 gołębi a także kury i inne zwierzęta. Prokurator oskarżył mężczyznę z ustawy o ochronie zwierząt, gdyż mężczyzna zadawał im ból oraz cierpienie utrzymując je w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa a także nie dokarmiając ich. Dodatkowo jeden z psów był chory i nieleczony przez co służby zastały go wychudzonego.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Zobacz również: Kto strzela do zwierząt w Sieniawie Żarskiej?

W myśl ustawy, kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega osoba znęcająca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 a w razie skazania sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.