Wczoraj dwa wypadki z udziałem motocyklistów w Zielonej Górze i w miejscowości Koźla. Jeden okazał się śmiertelny. Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do panujących warunków, a także rozsądną i rozważna jazdę.

wypadek na trasie północnej
fot. Policja.pl

Piękna, słoneczna pogoda i sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierujący czują się pewniej, jeżdżą szybciej i niestety czasami tracą czujność. Sucha nawierzchnia, pozornie dobra widoczność i sprzyjająca pogoda sprawiają, że kierujący wciskają mocnej pedał gazu. Niestety te na pozór dobre warunki drogowe mogą być także przyczyną niebezpiecznych zdarzeń, gdyż ostre, oślepiające słońce może utrudniać utrudnić kierującym widoczność oraz powodować dekoncentrację. Częstą przyczyną zdarzeń drogowych jest także nieuwaga i pośpiech.

Zobacz:   Będzie ślisko! IMGW wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem na czwartek 19.01.

Tragiczny wypadek na Trasie Północnej miał miejsce wczoraj, 5 lipca, przed godziną 14:00,. 25-letni mężczyzna jadący motocyklem, zjeżdżając w kierunku Sulechowa uderzył w barierki energochłonne. Niestety mimo podjętej bardzo szybko akcji ratunkowej i reanimacji, młodego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Kilka godzin później, w miejscowości Koźla doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty. Kierujący rowerem 13-latek zderzył się z jadącym motocyklem 25-latkiem. Nastolatek został zabrany na badania do szpitala, a policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Zobacz także: Szok! Pijany, poszukiwany i z zakazem, jechał bez świateł i kasku, na kradzionym skuterze z kradzionymi tablicami

Podczas weekendu policjanci odnotowali także 22 kolizje drogowe i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista kierujący Volvo, zatrzymany w Sulechowie przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji wydmuchał ponad 2 promile. Ponadto sulechowscy policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego motorowerem, który jak się okazało, miał zakaz prowadzenia pojazdów.