Sprawa zlikwidowanej plantacji konopi indyjskich w Kargowej o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu znalazła ciąg dalszy. Sulechowcy policjanci zatrzymali koleją osobę powiązaną z tą sprawą.

plantacji konopi indyjskich w kargowej
fot. Policja

W sumie w tej sprawie zatrzymano już cztery osoby a zebrany materiał dowodowy pozwolił na ich tymczasowe aresztowanie. Trzech mężczyzn zostało aresztowanych za uprawę i posiadanie znacznych ilości marihuany, a jeden za posiadanie amfetaminy. O tej sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz, dzięki działaniom operacyjnym sulechowskich kryminalnych, zatrzymany został także 25-letni mieszkaniec Sulechowa.

Z ustaleń wynikało, że mężczyzna może przechowywać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków, co zostało potwierdzone podczas przeszukania. Kryminalni ujawnili tam marihuanę oraz amfetaminę o wartości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej znany sulechowskim policjantom, ani notowany za przestępstwa, w tym także za przestępstwa narkotykowe. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu z rynku wyeliminowano kolejne narkotyki, a 25-latek w zaledwie kilka godzin po zatrzymaniu trafił do aresztu.

Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Świebodzinie, Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie aresztował 25-latka na 3 miesiące.