Policjanci z Sulechowa wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali w centrum miasta kolejne dwa automaty w tym samym miejscu, w którym zlikwidowali nielegalny salon gier w Sulechowie dwa tygodnie wcześniej.

salon gier w sulechowie
fot. Policja

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie uzyskali informację, że w pawilonie, w którym 2 tygodnie wcześniej zabezpieczone zostały cztery nielegalne automaty po raz kolejny wstawiono dwie nowe maszyny. Policjanci upewnili się, że w blaszanym kontenerze nadal działa nielegalny salon gier hazardowych i odbywają się nielegalne gry.

W poniedziałek, 21 września, podjęli działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i zabezpieczyli dwa automaty, które nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nadal nie ma wymaganej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte kolejne postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu. 

Zobacz:   Pilotowali samochód od Cigacic do Zielonej Góry - zagrożone było życie 8-letniego dziecka

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Zobacz:   SG: Zatrzymania trzech poszukiwanych

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.