W miniony weekend aż 6 kierowców straciło prawo jazdy w Zielonej Górze za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Zielonogórscy policjanci zauważają, że mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – kierowcy wciąż przekraczają dozwoloną prędkość.

Aż 6 kierowców straciło prawo jazdy w Zielonej Górze podczas minionego weekendu
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja

Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden kierowca nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niestety część ukaranych w ten sposób piratów drogowych decyduje się na jazdę samochodem mimo zatrzymanych uprawnień.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   MFiPR: Zachodnia obwodnica Zielonej Góry może powstać z dofinansowaniem unijnym

W miniony weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż 6 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali prędkością o ponad 50 km/h wyższą niż dozwolona. Wiele miejsc, w których kontrolują prędkość to miejsca wskazane przez samych mieszkańców, którzy w pobliżu swoich domów obserwują zbyt wielu kierowców jadących z nadmierną prędkością. 

W piątek na ulicy 3 Maja w Droszkowie kierujący Oplem jechał z prędkością 102 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 50 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zobacz:   GDDKiA: Stan realizacji programu budowy 100 obwodnic w Lubuskiem

Również w piątek i również kierowca Opla – na ulicy Zielonogórskiej w Bojadłach miał na liczniku 113 km/h mimo dozwolonych 50 km/h. Także ten drogowy pirat stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

W sobotę policjanci z drogówki kontrolowali prędkość w Sulechowie na ulicy Warszawskiej. Kierujący Volkswagenem jechał z prędkością 114 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, otrzymał 10 punktów karnych i mandat na kwotę 400 złotych.

W niedzielę policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w kilku miejscach w Zielonej Górze. Ulica Zjednoczenia i Trasa Północna to miejsca gdzie często kierowcy zapominają o ograniczeniach prędkości. Na ulicy Zjednoczenia prawa jazdy stracili kierujący Oplem i Citroenem, obaj kierowcy również zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych i otrzymali 10 punktów karnych. Kierowca Mercedesa na Trasie Północnej jechał z prędkością 133 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest 70 km/h. Także temu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i ukarali 10 punktami.

Zobacz:   Ciężarówka wywróciła się na S3. Droga była zablokowana kilkanaście godzin