Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach w podzielonogórskiej Ochli. 79-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Ochli zmarł w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach. Mężczyzna potrącony w Ochli zmarł w szpitalu
fot. Policja

Do tragicznego w skutkach potrącenie pieszego na pasach na wysokości przystanku MZK na ul.Muzealnej w Ochli, w niedzielę. Ford Focus kierowany przez 65-letniego zielonogórzanina jechał od strony miasta. Pieszy to 79-letni mieszkaniec Ochli, który przechodził prawidłowo po przejściu dla pieszych oświetlonym latarniami z jednej strony drogi. 79-latek został uderzony przez samochód tak mocno, że głową rozbił szybę pojazdu. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie niestety w wyniku odniesionych obrażeń głowy zmarł.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Śmiertelny wypadek w Mostkach. Dostawcze Ducato dachowało przez 100 metrów

Kierowca Focus był trzeźwy. W sprawie śmiertelnego wypadku zostanie wszczęte śledztwo. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jest to niestety kolejne potrącenie pieszego na pasach w ostatnich tygodniach. W powiecie zielonogórskim od początku października doszło do 15 podobnych zdarzeń. Aż 12 potrąceń miało miejsce właśnie na przejściach dla pieszych. W wyniku tych potrąceń 6 osób zostało rannych.  

Policjanci przez cały czas apelują zarówno do kierujących o rozwagę i ustępowanie pierwszeństwa pieszym, jak i do pieszych o rozsądne i ostrożne zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię i noszenie elementów odblaskowych. Co kilka dni prowadzą również działania ukierunkowane na prewencyjne i edukacyjne oddziaływanie na pieszych i kierujących a szczególnym nadzorem obejmują okolice przejść dla pieszych.

Zobacz:   Policja bada okoliczności tragedii na DK32 pod Zieloną Górą