W poniedziałek, policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Patrole grupy SPEED w Zielonej Górze. 3 godziny i prawo jazdy straciło trzech kierowców
fot. Policja

Specjalna grupa SPEED złożona z policjantów ruchu drogowego, kryminalnych i cyberprzestępczości, która odpowiedzialna jest za zwalczanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach, działa w Lubuskiem od lipca ubiegłego roku. Tylko w poniedziałek w ciągu zaledwie 3 godzin po wyjechaniu na zielonogórskie drogi, patrole grupy SPEED zatrzymały prawo jazdy trzem piratom drogowym.

Pierwszy pirat został zatrzymany koło południa w miejscowości Trzebiechów. Kierowca Hondy jechał z prędkością 109 km/h, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem. Ponownie za kierownicę mężczyzna wsiądzie dopiero za 3 miesiące.  

Zaledwie 15 minut później, inny patrol działający także w ramach grupy SPEED zatrzymał prawo jazdy kolejnemu kierującemu. Tym razem w Wilkanowie, gdzie kierowca Skody przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 51 kilometrów na godzinę.

Ostatni kierowca, który tego dnia stracił prawo jazdy został zatrzymany w Drzonkowie koło 15., gdy w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 jechał mając na liczniku 92 km/h.

Cała trójka została ukarana mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na 3 miesiące na fotel pasażera. Jeśli nie zastosują się do decyzji starosty i pomimo braku uprawień wsiądą ponownie za kierownicę to okres zatrzymania uprawnień przedłużony zostanie o kolejne 3 miesiące. Wielokrotne złamanie zakazu może doprowadzić nawet do cofnięcia uprawnień. Wtedy, aby odzyskać prawo jazdy, będą musieli ponownie ukończyć kurs dla kandydatów na kierowców.