Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali w podzielonogórskich Płotach 20-latka, który pędził z szybkością 121 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje 50. Oprócz tego popełnił trzy inne poważne wykroczenia, jak chociażby wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Otrzymał w sumie 30 punktów karnych i pożegnał się ze swoim prawem jazdy.

Jak szybciej zbierać punkty? Ten "mistrz" kierownicy zarobił 30 punktów karnych w 30 sekund! [wideo]
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nadmierna prędkość wystarczyły, żeby 20-latek stracił uprawnienia – fot. Policja

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

We wtorek rano o godzinie 7.40 w Płotach pod Zieloną Górą policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód Alfa Romeo. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50-tki, samochód pędził aż 121 kilometrów na godzinę! Ale to nie jedyne wykroczenie kierowcy. Oprócz tego samochód dwukrotnie wyprzedził inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

📎  Jechał przez miasto 106 km/h! Nie zatrzymał się do kontroli. Pościg w Sulechowie [wideo]

30 punktów karnych w 30 sekund

Kiedy policjanci zatrzymali Alfa Romeo okazało się, że kieruje nim 20-latek. Wprawdzie kierowca zreflektował się po niewczasie, że jego jazda była bardzo niebezpieczna, niestety skrucha w tej sytuacji to za mało. Okazało się, że zbieranie punktów karnych idzie mu lepiej niż zbieranie żappsów bo otrzymał po 10 punktów za każde z wykroczeń – w sumie aż 30 punktów karnych za jednym zamachem. Oprócz tego zatrzymano mu prawo jazdy – nie tylko na 3 miesiące jak to się dzieje w przypadku osoby, która przekroczy prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. 20-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin – bo przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych.

📎  Policja przerwała zlot samochodowy w Gorzowie. Posypały się mandaty
20-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin – bo przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych – wideo: Policja

Statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość i nie ma tygodnia żeby chociaż jeden nie stracił uprawnień za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.