Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego, prowadzą dzisiaj od rana działania Trzeźwość. Policyjne kontrole trzeźwości przez cały dzień prowadzone będą w różnych miejscach w mieście i na drogach powiatu.

Zielona Góra: Kontrole trzeźwości od rana w całym mieście. Trwa akcja Trzeźwość
fot. Policja

Działania Trzeźwość, czy Trzeźwy Kierowca już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. Obecne już od kilkunastu lat na drogach całego powiatu, również teraz w czasie pandemii prowadzone są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Zdarza się, że podczas działań nie zostaje zatrzymany żaden nietrzeźwy – ale nie dzisiaj. Tuż  po godzinie 7.00 na ul. Wrocławskiej zatrzymany został kierujący busem, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. 

📎  Elektrodą w pęczek Hisa. Nowatorska stymulacja serca w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

W porównaniu z wynikami w przeszłości, wyraźnie widać, że ich efektem jest m.in. mniej pijanych kierowców, ale niestety wciąż kierujący pod wpływem alkoholu  – i coraz częściej pod wpływem narkotyków – są zatrzymywani przez policyjne patrole. – mówią zielonogórscy policjanci.

Mimo początkowej niechęci kierowców, kontrole trzeźwości w Zielonej Górze w miarę upływu lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty – powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu. Coraz mniej osób decyduje  się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli, które jakby nie patrzyć, poprawiają bezpieczeństwo na drogach.

📎  Otwarte spotkanie Młodej Lewicy z posłami w Zielonej Górze