W związku ze śmiercią poseł na Sejm RP Jolanty Fedak w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze 5 stycznia wyłożona została księga kondolencyjna. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 stycznia. Pogrzeb Jolanty Fedak będzie miał charakter państwowy.

Pogrzeb Jolanty Fedak będzie miał charakter państwowy. W UMWL wyłożono księgę kondolencyjną
Pogrzeb Jolanty Fedak odbędzie się 7 stycznia. Uroczystości będą miały charakter państwowy. – fot. Wikipedia

Mieszkańcy, którzy chcieliby podzielić się refleksją, mogą to zrobić codziennie w godzinach pracy urzędu aż do dnia pogrzebu, czyli do czwartku 7 stycznia (wyjątek 6 stycznia w godzinach 10.00-14.00). Jako pierwszy do księgi wpisał się wicemarszałek Łukasz Porycki. Chętnych do wpisania się do księgi prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego –  nie gromadzenie się, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

Zobacz:   W której gminie najlepiej się mieszka? Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Pogrzeb Jolanty Fedak

Uroczystości pogrzebowe poseł Jolanty Fedak odbędą się w czwartek, 7 stycznia w Zielonej Górze. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, wezmą w nim udział przedstawiciele polskich władz, parlamentarzyści, europarlamentarzyści, władze województwa, w tym członkowie zarządu województwa z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele oraz samorządowcy. O godz. 12:00 w konkatedrze pw. św. Jadwigi rozpocznie się msza pogrzebowa. W związku z pandemią koronawirusa będzie mogło w niej uczestniczyć tylko 60 osób. Msza będzie jednak transmitowana. Osoby, które będą chciały wziąć udział w wydarzeniu, będą miały taką możliwość dzięki transmisji na stronie internetowej.

Zobacz:   Fałszywy lekarz zgarnął 200 tysięcy złotych

Kondukt żałobny wyruszy spod bramy starego cmentarza przy ul. Wrocławskiej o godz. 14.30.

Posłanka na Sejm RP Jolanta Fedak pełniła funkcję Wicemarszałka Województwa Lubuskiego w latach 1998-2001, Członka Zarządu Województwa Lubuskiego w latach 2006-2007, Wicewojewody Lubuskiego w latach 2001-2003 oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej w latach 2007-2011. Była wiceprezeską, a następnie członkiem Naczelnego Komitetu Wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz od 12 lat prezeską lubuskich struktur PSL. Jolanta Fedak zmarła 31 grudnia 2020 r.