Świat Nauki… to projekt, który pierwotnie był warty 27,8 mln zł. Dzięki inicjatywie dzieci i młodzież mają okazję brać udział w zajęciach dodatkowych, organizowanych na terenie Planetarium Wenus i Centrum Przyrodniczego. Poza tym w szkołach odbywają się zajęcia wyrównawcze oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli. W sumie z pomocy skorzysta ponad 27 tys. uczniów i 200 nauczycieli.

Świat Nauki – nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego
fot. Pixabay

Miało być niespełna 28 mln zł, będzie prawie 30 mln zł

Zarząd województwa zwiększył wartość projektu Świat Nauki… Dzięki tej decyzji uda się kupić dodatkowe 1,5 tys. laptopów dla nauczycieli i młodzieży i zorganizować więcej wyrównawczych zajęć dla dzieci. Poza tym zostanie przeprowadzonych jeszcze więcej zajęć dodatkowych dla uczniów klas VIII podstawówek i klas maturalnych. Chodzi o wyrównanie deficytów spowodowanych nauczaniem zdalnym podczas pandemii Covid-19.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Premier Mateusz Morawiecki w Zielonej Górze i na pikniku w Swarzynicach

Z pandemią walczymy na wielu frontach, edukacja jest jednym z nich. Chcemy zapewnić równy dostęp do nauki wszystkim dzieciom i młodzieży. To jeden z naszych obecnych priorytetów, który zaprocentuje w przyszłości – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Za prowadzenie projektu odpowiada zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, to PTE złożyło wniosek o zwiększenie budżetu projektu. Ostatecznie dotacja wzrosła o 2 mln zł.