Województwo Lubuskie kontynuuje umowę z LOT-em. Nieprzerwanie od lutego br. realizowane będą połączenia lotnicze z Babimostu do Warszawy – poinformował Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost.

Od lutego z Babimostu do Warszawy nadal LOT-em, jednak o innych godzinach
fot. Pixabay

Podpisaliśmy umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A na realizację połączeń na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra – informuje członek zarządu Marcin Jabłoński. Zgodnie z nią, narodowy przewoźnik zapewni połączenia lotnicze z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost ale przy zmniejszonej ilości rejsów do 5 rotacji w tygodniu w całym okresie trwania umowa na trasie Zielona Góra (IEG) – Warszawa (WAW) – Zielona Góra (IEG).

Zobacz:   Akcja sadzenia drzew i warsztaty z tworzenia kokedamy w Zielonej Górze

Zmiana godzin lotów z lotniska Zielona Góra/Babimost

Przez najbliższe dwa miesiące, do 26 marca br. samoloty będą odlatywać z Babimostu do Warszawy od poniedziałku do piątku o godzinie 8:50. Powrót z Warszawy będzie możliwy o godzinie 17:20 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i niedzielę.

29 marca, zmieni się godzina powrotu z Warszawy do Zielonej Góry. Lot powrotny z godziny 17:20 zostanie przesunięty na godzinę 19:40 a od 31 października na godzinę 19:35. Bez zmian pozostaną godziny lotów porannych.

Zmniejszenie ilości rejsów w stosunku do ubiegłego roku (do pięciu rotacji w tygodniu) zostało podyktowane epidemią COVID-19. Mimo trudniej sytuacji w lotnictwie, Województwo Lubuskie dołożyło wszelkich starań, aby utrzymać połączenie lotnicze z Warszawą. W związku z nowym rozkładem lotów zmienił się także rozkład jazdy autobusów przewożących pasażerów z Zielonej Góra na lotnisko Zielona Góra/Babimost.