Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze właśnie zakończył trwające od kilku miesięcy prace na dwóch oddziałach. Nowe śluzy oraz izolatki dla pacjentów zakażonych COVID-19 na neurologii i rehabilitacji są już gotowe.

Nowe śluzy oraz izolatki dla pacjentów zakażonych COVID-19 w zielonogórskim szpitalu
fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze/UMWL, lubuskie.pl

W zielonogórskim szpitalu powstają izolatki oraz śluzy dla pacjentów z chorobami zakaźnymi, którzy z uwagi na inne choroby wymagają leczenia na specjalistycznym oddziale. Prace powoli dobiegają końca. Ostatnio zakończono je na oddziałach neurologii i rehabilitacji. A to oznacza, że do zrobienia pozostały jeszcze tylko izolatki na oddziale wewnętrznym i radioterapii. Na wszystkich pozostałych już takie działają.

Zobacz:   Podejrzany o kradzieże paliwa 22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Zależy nam, aby każdy oddział był przygotowany do czasowej izolacji pacjenta, nie tylko z covidem – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Należy zaznaczyć, że inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego z Urzędu Marszałkowskiego, który przekazał na ten cel z budżetu województwa 970 tys. zł. Część prac została także wykonana w ramach projektu unijnego „Lubuskie kontra wirus”. 50 tys. złotych dołożył również Powszechny Zakład Ubezpieczeń Życie SA z funduszu prewencyjnego.