Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali pięciu obywateli Bułgarii, którzy sprzedawali podróbki na giełdzie towarowej. Bułgarzy sprzedawali ubrania i bieliznę z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość spowodowanych przez nich strat to ponad 350 tysięcy złotych.

Podróbki na giełdzie w Zielonej Górze. Straty to ponad 350 tys. zł. Pięć osób zatrzymanych
fot. KMP w Zielonej Górze/Policja.pl

Przeprowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą działania, ujawniły podróbki na giełdzie towarowej w Zielonej Górze. W wyniku kontroli zlikwidowali oni stoiska i zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 34-52-lata. Wszyscy są obywatelami Bułgarii. Na prowadzonych przez nich stoiskach policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek oraz kilkadziesiąt  par butów noszących również podrobione znaki.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Próba samobójcza w Zielonej Górze. Policjanci uratowali życie 19-latce w ostatniej chwili

Podróbki na giełdzie towarowej w Zielonej Górze

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Postawiono im zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, co zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, teraz sąd zdecyduje co się z nią stanie. Większość osób pokrzywdzonych złożyło już w tej sprawie wnioski o ściganie osób zajmujących się sprzedażą podróbek.

Wartość strat spowodowanych działalnością zatrzymanych mężczyzn oszacowano na ponad 350 tysięcy złotych. Każdego roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczość gospodarczej, zatrzymują osoby, które handlują podrobionym towarem. Najczęściej są to marki ekskluzywne i luksusowe, za których produkty trzeba zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Zobacz:   MFiPR: Zachodnia obwodnica Zielonej Góry może powstać z dofinansowaniem unijnym

A przecież można legalnie

A przecież można legalnie. Oryginalną markową odzież, kosmetyki czy produkty do domu od ponad 6000 znanych marek oferuje m.in. największy multibrandowy sklep online Złote Wyprzedaże. To jeden z największych klubów wyprzedażowych działających w sieci, oferujący rabaty sięgające nawet 80%.