Poniedziałkowy wypadek autobusu MZK w Zielonej Górze została zarejestrowana przez kamery miejskiego monitoringu. Kierowca Mazdy wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle wprost pod nadjeżdżający autobus.

Zielona Góra: Wypadek autobusu MZK. 24-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym [wideo]
fot. KMP w Zielonej Górze, policja.pl

Wypadek autobusu w Zielonej Górze miał miejsce w poniedziałek, 1 marca, około godziny 14. Do kolizji z osobówką, doszło na skrzyżowaniu ulic Kupieckiej z Westerplatte. 24-letni kierowca osobowej Mazdy wjechał wprost pod nadjeżdżający autobus MZK. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Kolizja autobusu w Zielonej Górze. Zdarzenie zarejestrował monitoring

Z policyjnych ustaleń wynika, że 24-latek jadący Mazdą ulicą Kupiecką w kierunku Bohaterów Westerplatt nie zastosował się sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ustalenia potwierdza nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać, że w związku ze zmianą swiateł na przejście zdążyli wejść piesi.

📎  Zbiórka krwi przed Urzędem Marszałkowskim. Krwiobus zaparkuje w Zielonej Górze 21 lipca
Wypadek autobusu MZK w Zielonej Górze. Do kolizji z osobówką, doszło na skrzyżowaniu ulic Kupieckiej z Westerplatte. – wideo: KMP w Zielonej Górze

Kierowca nie dość, że nie zareagował na zmianę świateł, to jeszcze ominął pieszego, wchodzącego na przejście. Do dyspozycji mundurowych jest jeszcze nagranie z autobusu na którym widać zmianę świateł na zielone. Wynika z niego, że kierowca autobusu MZK nie mógł spodziewać się, że Mazda, która powinna stać na czerwonym wjedzie mu prosto pod koła.

24-letni kierowca osobówki został ukarany za popełnione wykroczenie mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Policjantom tłumaczył, że zwyczajnie się zagapił.

📎  Najpiękniejsze Lubuszanki wybrane! Wyniki Miss Ziemi Lubuskiej 2021

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz